הטרדה מינית בעבודה | עורך דין טל קדש

פנה אלינו לייעוץ

arrow-left, arrow-left, previous, left

יש לך שאלה?

הטרדה מינית בעבודה

ההתמודדות עם מקרה של הטרדה מינית בעבודה, הן עבור העובדת והן עבור המעסיק המואשם בכך, יכולה להיות קשה מנשוא פעמים רבות ולו בשל הקושי – למרות החוק שמתייחס לכך – לקבוע באופן חד משמעי מתי מדובר בהטרדה מינית ומתי לא. עורך דין הטרדה מינית הוא הכתובת אליה מומלץ לפנות במקרים של הטרדה מינית בעבודה, בין אם מדובר בעובדת עצמה ובין אם במעסיק, אליו מופנית התביעה. עורך דין זה מציע שירותי ייצוג מעסיקים המואשמים בהטרדה מינית וגם ייצוג נפגעים. הוא מכיר היטב את כל הסוגיות המשפטיות הקשורות אל התחום ומייצג את התובע או את הנתבע על הצד הטוב ביותר.

כיצד מגדיר אותה החוק
ישנם לא מעט מצבים בהם עובדת מוצאת עצמה חשה שלא בנוח מול המעסיק בשל פעולה כלשהי שביצע כלפיה או אפילו בגלל אמירה מסוימת ש"זרק" לעברה. החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה (ובכלל) מגדיר מספר פרמטרים שונים, שהם אלה הקובעים מהי הטרדה מינית. החוק למניעת הטרדה מינית במקום העבודה, שנחקק בשנת 1998, מתייחס למצבים של סחיטה באיומים בעלי אופי מיני, למצבים של מעשים מגונים, להצעות בעלות אופי מיני (הצעות חוזרות ונשנות), להתייחסות אל האדם בהקשר למיניותו או למינו באופן מבזה או פוגעני וגם להתייחסות המתמקדת במיניותו – כל אלה יכולים להיחשב כהטרדה מינית, המצדיקה הגשת תביעה וסיוע של עורך דין הטרדה מינית. אולם, למרות קביעה ברורה שכזו, ישנם לא מעט מקרים של תביעות מעסיקים בגין הטרדה מינית בעבודה, שאינם עונים על הגדרות אלו או מקרים בהם קשה להגדיר בצורה חד משמעית, האם אכן מדובר בהטרדה או שמא במקרה מסוג אחר.

מה עושים במקרה כזה
בין אם ניתן להוכיח שהמקרה שאירע איננו הטרדה מינית ובין אם אכן מדובר באירוע שכזה – עורך דין הבקיא בסוגיות המשפטיות הקשורות להטרדה מינית במקום העבודה הוא הכתובת הנכונה ביותר לפנות אליה, על מנת לקבל שירותי ייצוג מעסיקים במקרה של הטרדה מינית או ייצוג עובדות, הנדרש מול בית המשפט. מדובר, כאמור, בתביעות מורכבות מאד (עבור הצדדים המעורבים בכך – העובדת והמעסיק), הדורשות מקצועיות וניסיון, אך יחד עם זאת – גם רגישות רבה מאד. במקביל, תביעות אלה דורשות גם ניסיון בייצוג תובעים או נתבעים בכל הקשור להטרדה מינית ויכולת לבחון את המקרה לעומקו, כדי לשמור על זכויותיו של הצד המיוצג.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
עורך דין מסחרי
 
 

תחומי התמחות:

מיסוי מוניציפאלי
משפט מנהלי ציבורי
בנקאות ומשפט מסחרי

פרטי התקשרות:

כתובת: רחוב ז'בוטינסקי 7, קומה 33, מגדל משה אביב, רמת גן
טלפונים: 072-33-80-215 6121281 – 03
פקס: 153-36121281
דוא"ל: tal@kadesh-law.co.il