עורך דין טל קדש - עתירה מנהלית כנגד רשות מקומית בגין שינוי תנועה ודרך
עו"ד טל קדש - עורך דין ארנונה והיטלים, ליטיגציה ונ

עו"ד טל קדש - מיסוי מוניציפלי ▪️ ליטיגציה מנהלית, אזרחית ומסחרית ▪️ נוטריון

Dun's 100 - דירוג מיסוי מוניציפלי - משרד עו"ד טל ק
BDI CODE- דירוג מיסוי מוניציפאלי - משרד עורכי דין
בקרו אותנו גם בפייסבוק
פנה אלינו לייעוץ
arrow-left, arrow-left, previous, left
יש לך שאלה?

עתירה מנהלית כנגד רשות מקומית בגין שינוי תנועה ודרך

לא אחת אנו עדים לשינויים בהסדרי תנועה אשר מבוצעים על ידי רשות מקומית.
שינויים אלו משנים את המצב הקיים ביום בהיר וללא כל התראה כך שניתן לומר כי קיימת פגיעה של ממש באיכות החיים של התושבים.
שינוי תנועה יכול לנבוע למשל בשל סגירת דרך קיימת והפיכתה למדרחוב בו עושה שימוש הציבור הרחב, אם לנוכח הצבת תמרורים שונים, הפיכת כביש דו סטרי לחד סטרי (או ההפך), הפיכת נתיב נסיעה לנת"צ (נתיב תחבורה ציבורי).
במקרים אלו, חשוב מאוד לבחון את אופן קבלת החלטותיה של הרשות על ידי כל הגורמים המוסמכים ולאחר שנתקבלו חוות דעת של כל הגורמים המקצועיים.
בכלל זאת ראוי כי הרשות מכח חובת ההגינות המוגברת המוטלת עליה תשתף את ציבור התושבים בנימוקים אשר עמדו בבסיס החלטה, חלף קביעת עובדות בשטח לשם הגברת השקיפות ואמון הציבור.

משרד עוה"ד טל קדש העוסק במשפט מנהלי ובתקיפת החלטות של רשויות, יוכל לספק ייעוץ לצורך תקיפת החלטות אלו של רשויות ציבוריות אשר יש בהן כדי לפגוע באיכות חייהם של התושבים.

אנו נדאג לבצע עבור התושבים הנפגעים את הפניות הנכונות לרשות המקומית, לוועדת התחבורה / התנועה הרלוונטית ברשות המקומית, יש לדרוש פרוטוקולים של החלטות וכן חוות דעת של אנשי מקצועי וכן לעמוד על בדיקת חלופות אשר פגיעתן פחותה בציבור התושבים.

לא אחת, מתקבלות החלטות משיקולים זרים שאינם עניינים כדוגמת שיקולים פוליטיים אשר בבסיסם רצון להיטיב עם מאן דהוא המקורב לגורם כלשהו ברשות.
בהתאם לתקנות, תשכ"א- 1961 הגורמים המוסמכים לקבוע הסדרי תנועה הם רשות התמרור המרכזית וכן רשות התמרור המקומית שהינה בדרך כלל וועדה אשר העומד בראשה הינו ראש העיר בכבודו ובעצמו.

לעיתים שינוי תנועה הוא בסמכות אותה וועדת תמרור של הרשות המקומית ואולם לעיתים המדובר בשינוי משמעותי של הסדרי תנועה המסב נזקים או סכנה לשלום הציבור, המצריך שינוי תב"ע או התקנה של תכנית מפורטת, אם וככל שעולה חשש כי אותו שינוי תנועה ישליך באופן מובהק על תושבי האיזור.
במקרים אלו, מחייבת כל החלטה ביצוע של בדיקה קפדנית ומציאת פתרונות.
 עו"ד טל קדש - עורך דין משפט מנהלי, מיסוי מוניציפאלי, משפט מנהלי, משפט אזרחי 
מייל: tal@kadesh-law.co.il; טלפון:  6121281 - 03
 
*כל המוצג במאמר זה הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ ו/או חוות דעת משפטית כלשהי. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.