עתירות מנהליות | עורך דין טל קדש
עו"ד טל קדש - עורך דין ארנונה והיטלים, ליטיגציה ונ

עו"ד טל קדש - מיסוי מוניציפלי ▪️ ליטיגציה מנהלית, אזרחית ומסחרית ▪️ נוטריון

Dun's 100 - דירוג מיסוי מוניציפלי - משרד עו"ד טל ק
BDI CODE- דירוג מיסוי מוניציפאלי - משרד עורכי דין
בקרו אותנו גם בפייסבוק
פנה אלינו לייעוץ
arrow-left, arrow-left, previous, left
יש לך שאלה?

עתירות מנהליות

גופים מנהליים שונים, רשויות המדינה השונות, עיריות ומועצות מקומיות מקבלים החלטות שונות המשפיעות באופן ישיר על האזרחים. חלק מההחלטות הללו הן כמובן סבירות ועומדות בכל המבחנים החוקיים. יחד עם זאת, לעיתים עולה הרושם שמדובר בהחלטה שגויה או בלתי סבירה. במקרים כאלה ניתן להתמודד עם המצב באמצעות הגשת עתירות מנהליות. איך מגישים עתירה שכזאת? באמצעות עורך דין לעתירות מנהליות שמכיר את החקיקה הרלוונטית ואת הדרכים לשכנע את בית המשפט לקבל את העתירה.

עתירות בנושאים שונים
בישראל מתכנס בית המשפט לעניינים מנהליים בכדי לדון בנושאים שונים של עתירות מנהליות. הגשת עתירה תתבצע בדרך כלל באמצעות משרד עורכי דין לעתירות מנהליות, שכן יש צורך בידע משפטי ונהלי רלוונטי. באילו תחומים מנהליים ניתן להגיש עתירות? בנושאים מגוונים למדי שרובם ככולם נוגעים בחיי היום יום של האזרח. למשל:
  • יש עתירות מנהליות שיוגשו בנושאים של בתי ספר וחינוך.
  • עתירות יכולות להיות בנושא של רישוי עסקים, השגות על אי מתן רישוי או עיכובים בלתי סבירים.
  • לעיתים הטיפול יהיה בצורה של הגשת ערעור, למשל, לגבי היטלים שהושתו על אדם או על גוף עסקי.
  • תחומים רלוונטיים נוספים כוללים גם דיני מכרזים, מכרזים שלא התנהלו כדין, פסילת מכרזים, פגיעה בזכויות אדם ועוד.
ייעוץ משפטי וניסיון מקצועי
אם אתם סבורים שנפגעתם כתוצאה מעוולה או מפעולה בלתי תקינה של רשות או של פקיד כזה או אחר, אם הושתו עליכם חיובים שלא כדין או היטלים בלתי הגיוניים, תוכלו גם אתם להגיש עתירות מנהליות על פי הכללים. הטיפול הנכון יתבצע על ידי עורך דין לעתירות מנהליות שמתמחה בנושא זה, שצבר ניסיון רב בהגשת עתירות ולא רק למד את הנושא על ספסלי האקדמיה.

אם אתם מחפשים משרד עורכי דין לעתירות מנהליות, עו"ד טל קדש ישמח לעמוד לשירותכם. טל קדש הינו בוגר תואר ראשון ושני במשפטים, ייצג אינספור אזרחים ועסקים והצליח להשיג עבורם תוצאות משביעות רצון. הוא מטפל בתחום המיסוי וההיטלים, בתחומי המים והביוב, חופש המידע, התנהלות המשרד לביטחון פנים בעניין כלי ירייה, פגיעה בחוק חופש המידע, דיני מכרזים וכן התמודדות מול בנקים ומול מוסדות כספיים. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
משפט מסחרי