עורך דין טל קדש - פטור לנכס המשמש לצורכי ספורט
עו"ד טל קדש - עורך דין ארנונה והיטלים, ליטיגציה ונ

עו"ד טל קדש - מיסוי מוניציפלי ▪️ ליטיגציה מנהלית, אזרחית ומסחרית ▪️ נוטריון

Dun's 100 - דירוג מיסוי מוניציפלי - משרד עו"ד טל ק
BDI CODE- דירוג מיסוי מוניציפאלי - משרד עורכי דין
בקרו אותנו גם בפייסבוק
פנה אלינו לייעוץ
arrow-left, arrow-left, previous, left
יש לך שאלה?

פטור לנכס המשמש לצורכי ספורט

בסעיף 5(ח) לפקודת הפיטורין נקבע פטור מארנונה עבור: "כל קרקע או בנין המשמשים אך ורק לצרכי ספורט או תרבות הגוף שלא למטרת ריווח".
בפרשת "עצמה" – המרכז לאגודות ספורט (ע"א 247/98 עיריית תל אביב נ' "עצמה" המרכז לאגודות ספורט עצמאיות), נדון פטור לבניין המשמש לצורכי ספורט.

בית המשפט נדרש לשאלת הפירוש שיש לתת למונח "המשמשים אך ורק לצרכי ספורט" שבסעיף הפטור וזאת בהתחשב בתכלית שאותה נועד פטור זה לשרת, ובשים לב לכך כי במבנה הייתה קיימת גם פעילות מינהלתית של אגודת ספורט הנוגעת לפעילות הספורטיבית. נפסק כי:  הדיבור "לצרכי" אכן מלמד כי הסעיף מכוון לא רק לבניין או קרקע המשמשים לספורט באון ישיר, אלא גם לבנין או קרקע המשמשים לצרכי ספורט במובן רחב יותר, כל עוד מדובר בשימוש שהוא מהותי וחיוני לפעילות הספורטיבית עצמה.

 ארגון פעילויות ספורט ותחרויות ספורט היא פעולה הנעשית ל"צרכי ספורט", שכן קשה ואף בלתי אפשרי לקיים את הפעילות הספורטיבית או התחרותית ללא ארגון ותיאום אדמיניסטרטיביים. כמו כן, על פי הפסיקה אין מקום ליצור הפרדה בין מקום בו מתבצעת הפעילות הספורטיבית גופה לבין מקום בו מתבצעת הפעילות המנהלתית, אשר מהווה חלק מפעילות האיגוד – פעילות הכרחית לקיומו. 

עוה"ד טל קדש- ייצוג מול רשויות מקומיות בהליכי השגה, ערר, עתירות וערעורים, מומחה במשפט מנהלי.
עוה"ד ונוטריון טל קדש, מחבר הספר "דיני ארנונה, פרשנות הלכה ומעשה".
מייל: tal@kadesh-law.co.il